Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » „RADOMSCY TROPICIELE KSIĄŻEK”

„RADOMSCY TROPICIELE KSIĄŻEK”

Uczestniczymy kolejny już rok w akcji

„RADOMSCY TROPICIELE KSIĄŻEK”.

W obecnym roku szkolnym grupa uczniów z klas II –VII przystąpiła do konkursu czytelniczego – „Radomscy Tropiciele Książek”, organizowanego dla uczniów-czytelników radomskich szkół przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu.

Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży radomskich szkół oraz promocja twórczości pisarzy, związanych z regionem radomskim.

Czytelnicy w czterech kategoriach wiekowych mieli za zadanie dogłębnie poznać cztery książki konkursowe. Od grudnia 2023 r. -  co miesiąc, każda z grup wiekowych rozwiązywała testy ze znajomości zaplanowanych lektur. Uczestnicy zbierali  punkty z czterech  cykli konkursowych. Po pierwszym etapie organizatorzy wyłonią najlepszych czytelników ze szkół radomskich, którzy zakwalifikują się do II etapu i przystąpią do finałowych testów ze znajomości wytypowanych książek o tematyce regionalnej.

Zmagania konkursowe (rozpisane na cztery miesiące) właśnie się zakończyły. Uczestnicy- czytelnicy poznali wszystkie utwory, zebrali punkty. Do zmagań konkursowych przystąpiło 26. uczniów z klas II-VII. Wyniki ostatniego cyklu konkursowego zostały już wysłane do organizatorów, a my „trzymajmy kciuki”, aby jak najwięcej naszych uczniów zakwalifikowało się do etapu II.

Życzymy powodzenia!