Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Pomoc przedmedyczna klasa 1 b

Pomoc przedmedyczna klasa 1 b

Pierwsza pomoc przedmedyczna – spotkanie  dzieci z klasy IB

z ratownikiem medycznym panią Haliną Kwaśniewską – Plutą.

Życie nas potrafi  zaskoczyć. Sytuacja, w której druga osoba wymaga udzielenia pomocy,  zdarzyć się może każdemu z nas. Dlatego warto znać elementarne zasady jej udzielania, nawet wówczas, gdyby ta wiedza miała przydać się tylko jeden raz. Podczas spotkania  mali uczniowie dowiedzieli się, jak należy zachować się wobec osoby nieprzytomnej zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. Uczyli się,  jak sprawdzić przytomność osoby poszkodowanej, co zrobić w przypadku zadławień, skaleczeń, czy zasłabnięć. Największą atrakcją były ćwiczenia praktyczne na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez panią ratownik, a następnie według jej wskazówek naśladowały sztuczne oddychanie i masaż serca.  Ponadto  utrwaliły znane im już numery alarmowe służb ratowniczych. Były to niezwykle ważne i ciekawe zajęcia.  Uwrażliwiły uczniów na potrzebę reagowania i niesienia pomocy w sytuacjach zagrożenia ludzkiego życia.
   Serdecznie dziękujemy pani Halinie Kwaśniewskiej – Plucie za profesjonalne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
    Koordynatorką działań była mama Hani, uczennicy klasy IB,  p. Magda Martyniuk. Bardzo dziękujemy.  WARTO POMAGAĆ!