Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Klasy I zostały czytelnikami biblioteki

Klasy I zostały czytelnikami biblioteki

KLASY I ZOSTAŁY

CZYTELNIKAMI  BIBLIOTEKI

Temu, kto lubi książki, nigdy nie zabraknie wiernego przyjaciela.”

/Władysław Orkan/

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowe wydarzenie a pierwsze wypożyczenie książki na długo pozostaje w pamięci dzieci. Mamy nadzieję, że takie emocje były udziałem uczniów klas I naszej szkoły, którzy 9.10.2023 r. (klasa I B) i 10.10.2023 r. (klasa I A i   I C) wzięli udział w uroczystym  pasowaniu na czytelnika.

Zanim jednak dzieci złożyły przyrzeczenie, musiały wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci, pokazać, że umieją już czytać i liczyć, słuchać uważnie i aktywnie uczestniczyć w spotkaniu oraz zapamiętać zasady korzystania z biblioteki. Nasi goście z tymi zadaniami poradzili sobie doskonale, dlatego skupione i poważne, uroczyście przyrzekały, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Po uroczystym przyrzeczeniu nastąpiło pasowanie na czytelnika oraz wypożyczenie pierwszej książki. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały kolorowe legitymacje czytelnika z zasadami poszanowania książek.

Mamy nadzieję, że po wspólnym, miłym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym.