Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » "Radomscy Tropiciele Książek"

"Radomscy Tropiciele Książek"

15.06.2023 r. w  III Liceum Ogólnokształcącym im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród finalistom i laureatom I edycji konkursu czytelniczego "Radomscy Tropiciele Książek".

Nagrody w czterech kategoriach wiekowych (I kat.: klasy 2-3 SP, II kat.: klasy 4-6 SP, III kat.: klasy 7-8 SP, IV kat.: Szkoły Ponadpodstawowe) wręczali: Katarzyna Kalinowska- Zastępca Prezydenta Miasta Radomia, Norbert Sałuda - Dyrektor III LO w Radomiu (współorganizator konkursu) oraz Przemysław Czaja - Dyrektor MBP w Radomiu (organizator konkursu).

Celem konkursu było popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży uczęszczających do szkół na terenie Radomia, rozwijanie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz promocja twórczości pisarzy związanych z regionem radomskim.

Organizator konkursu: Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu.

Współorganizatorami konkursu byli: PSP nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu, PSP nr 7 im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, PSP nr 14 Integracyjna im. Jana Pawła II w Radomiu, PSP nr 15 im. Władysława Syrokomli w Radomiu, III LO im. płk. Dionizego Czachowskiego w Radomiu oraz VI LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Jana Kochanowskiego w Radomiu.

Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomia.

Miło nam poinformować, że wśród prawie czterystu uczestników konkursu laureatami i finalistami zostali następujący uczniowie PSP nr 30:

Kategoria klas II-III

Kacper Grzywacz – klasa III B – II miejsce

Elżbieta Popielarska – klasa II B – III miejsce

Finalista

Franciszek Jędrzejewski – klasa II A

Krystian Lipka – klasa III B

Kategoria klas VII-VIII

Finalistka

Maja Banaszkiewicz – klasa VIII B

Gratulujemy wszystkim laureatom oraz finalistom konkursu. Dziękujemy również wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w wydarzeniu i mamy nadzieję, że w kolejnych edycjach konkursu, równie duża liczba uczniów zechce wziąć w nim udział.