Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » II Regionalny Konkurs Pięknego Czytania

II Regionalny Konkurs Pięknego Czytania

dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

W dniu 20 marca 2017 r. w naszej szkole odbył się

II Regionalny Konkurs Pięknego Czytania dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

organizowany przez:

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Radomiu,

we współpracy z Publicznym Gimnazjum nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi i Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi i Zespołem Szkół Samochodowych w Radomiu.

Wzięli w nim udział laureaci eliminacji szkolnych.

Celem konkursu była popularyzacja czytelnictwa, rozwijanie kultury czytelniczej, dbałość o kulturę słowa, kształcenie umiejętności pięknego czytania i rozumienia tekstu oraz stworzenie uczniom możliwości prezentowania własnych umiejętności.

Decyzją komisji konkursowej wyłoniono zwycięzców:

W KATEGORII SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

I miejsce - MISTRZ CZYTANIA:                      Klaudia Waśniewska PG nr 6

II miejsce - WICEMISTRZ CZYTANIA:            Gabriela Jeżak Niepubliczne Gimnazjum "Siódemka"

WYRÓŻNIENIE:                                              Wiktoria Sędzicka PG nr 8

W KATEGORII SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

I miejsce - MISTRZ CZYTANIA:                      Maciej Bujanowicz I LO

II miejsce - WICEMISTRZ CZYTANIA:            Wiktoria Stefańska V LO

WYRÓŻNIENIE:                                              Patryk Sowa ZSZ "Hubal"

Gratulujemy uczestnikom i ich opiekunom wysokiego poziomu przygotowań do etapu regionalnego.

Zapraszamy Laureatów na uroczystą galę, która odbędzie się 5 kwietnia 2017r. o godzinie 13.00 w Pedagogicznej Bibliotece w Radomiu , ul. T. Kościuszki 5a.

Podczas finału Mistrzowie zaprezentują przygotowane przez siebie fragmenty tekstów.