Jesteś tutaj: Strona główna » Aktualności » Uczestniczymy w akcji „RADOMSCY TROPICIELE KSIĄŻEK”.

Uczestniczymy w akcji „RADOMSCY TROPICIELE KSIĄŻEK”.

W obecnym roku szkolnym grupa uczniów z klas II –VIII przystąpiła do konkursu czytelniczego – „Radomscy Tropiciele Książek”, organizowanego dla uczniów-czytelników radomskich szkół przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radomiu.

Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży radomskich szkół oraz promocja twórczości pisarzy, związanych z regionem radomskim.

Czytelnicy w czterech kategoriach wiekowych mają za zadanie dogłębnie poznać cztery książki konkursowe. Na początku każdego miesiąca, każda z grup wiekowych rozwiązuje test ze znajomości zaplanowanej lektury. Uczestnicy zbierają punkty z trzech cykli konkursowych. Po pierwszym etapie organizatorzy wyłonią najlepszych, którzy zakwalifikują się do II etapu.

Zmagania konkursowe (rozpisane na cztery miesiące) trwają. Uczestnicy- czytelnicy poznają kolejne utwory, zbierają punkty. Tymczasem organizatorzy przygotowali dla części z nich (kategoria II i III – klasy IV-VIII) miłą niespodziankę!

9.03.2023 r. odbyło się spotkanie  z Panią Elizą Mikulską, radomską autorką opowiadań i powieści obyczajowych dla dzieci i młodzieży. Pani Eliza Mikulska napisała również konkursową powieść – „Zaczarowana Pani bibliotekarka”.

Spotkanie zorganizowano w PSP nr 7 w Radomiu. Autorka, opowiadając o swojej twórczości, wyjaśniała, skąd czerpie pomysły literackie, omówiła proces powstawania książki – od pomysłu do jej wydania. Zachęcała zgromadzonych do czytania książek i podejmowania prób literackich. Odpowiadała na wiele pytań dzieci, dotyczących warsztatu pisarskiego.

Wspólne zdjęcia oraz osobiste rozmowy pisarki z dziećmi zakończyły ten miły dla wszystkich dzień. Liczni uczestnicy przyszli z własnymi egzemplarzami książki - „Zaczarowana Pani bibliotekarka”, które autorka opatrywała imiennymi dedykacjami.